VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2021 gegužės 11 d. [Antradienis]
Jungtinių Tautų Saugaus eismo dekada
2021 gegužės 11 d. [Antradienis]
Mėnuo prieš rūkymą
Visos minėtinos dienos >>>

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, kuris teigiamai veikia vaikų sveikatą: mažina susirgimų riziką, nerimą, jautrumą, geriną nuotaiką, miegą, gebėjimą bendrauti, didina pasitikėjimą savimi. Judėjimas - reikšmingiausias harmoningo vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnys vaikystėje. Maži vaikai daug juda ir su dideliu džiaugsmu žaidžia įvairius judrius žaidimus. Tačiau jiems paaugus fizinis aktyvumas sumažėja. Vaikai vis daugiau laiko praleidžia sėdėdami, jų laisvalaikį užpildo televizija ir kompiuteriniai žaidimai, o judėjimas lieka nuošalyje. Todėl didžiausia atsakomybė tenka tėvams, pedagogams. Svarbiausia yra kuo įvairesniais būdais skatinti ir padėti tenkinti biologinį vaikų poreikį judėti, kad vaikai susidomėtų ir įsijungtų į fizinę veiklą. Mėgėjų futbolas yra viena iš netradicinių vaikų fizinį aktyvumą skatinančių metodų.

Su Telšių l-d „Berželis“ pedagogėmis: Regina Klemoviene, Regina Andrejauskiene, Aušra Jonkiene ir priešmokyklinių grupių vaikais dalyvavome Lietuvos ikimokyklinų ugdymo įstaigų projekte „Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link“. VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ treneriai: Andrius Lipskis ir Algirdas Kveinys dalyvavo seminare „Darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais metodika“, kuris vyko Nacionalinėje futbolo federacijoje Kaune. Po to jie organizavo praktinius futbolo užsiėmimus projekte dalyvaujantiems mūsų darželio vaikams.
Treneriai mokė vaikus ne tik kamuolio valdymo technikos, kitų futbolo žaidimo elementų, bet ir žaidė judrius žaidimus, estafetes, atliko įvairias užduotis su sportiniu inventoriumi. Kad vaikai greičiau įsimintų, treneriai stengėsi futbolo taisykles pritaikyti vaikams taip, kad jiems būtų smagu žaisti.

Pirmadienio rytą kaip niekad darželio salė buvo gyvybinga. Joje aidėjo vaikų juokas, šūksniai „valio“, „šaunuoliai“ ir plojimai. Čia susirinko priešmokyklinių grupių „Voveriukai“ ir „Riešutėliai“ vaikai į baigiamojo futbolo renginio draugiškas varžybas.

Kaip ir kiekvienas sveikatinimo renginys prasidėjo sveikuolių himnu. Abiejų komandų dalyviai prisistatė ir vieni kitus pasveikino skanduote apie futbolą. Po to renginio dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo atvykę į renginį treneriai. „Jūs tikri šaunuoliai, labai stengėtės ir greitai išmokote pirmuosius futbolo žingsnius“ – džiaugėsi renginyje dalyvavę abu treneriai.

Vaikai kartu su treneriais ir pedagogėmis ne tik žaidė futbolą, bet atliko įvairiausius pratimus ir linksmai kartu praleido laiką. Visi vaikai tapo šių varžybų laimėtojais ir buvo apdovanoti diplomais. Futbolo žaidimas skatina vaikus būti ne tik fiziškai aktyviems, bet tuo pačiu gerai nuteikia emociškai.


Telšių l-d „Berželis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė.

mildfut2mildfutb

 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.