VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2019 kovo 25 d. [Pirmadienis]
Pasaulinė tuberkuliozės diena "Gyvenimas be TB"
Visos minėtinos dienos >>>

Artėjant mokslo metų pradžiai primename, kad vaikai iki 18 metų ugdymo procese gali dalyvauti tik pasitikrinę sveikatą ir pateikę ugdymo įstaigai vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), kuris galioja vienus metus nuo išdavimo datos.

Profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimus kasmet privaloma pateikti iki rugsėjo 15 d., todėl raginame profilaktinio sveikatos patikrinimo per ilgai neatidėlioti jeigu anksčiau išduota Vaiko sveikatos pažyma nebegalioja. Patikrinimo metu būtina apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą, kurie atlieka vaiko fizinės sveikatos būklės bei dantų, žandikaulių būklės įvertinimą. Pažymėjimo I ir II dalies pildymo eiliškumas nėra svarbus, tačiau turi būti užpildytos abi dalys. Profilaktinio sveikatos patikrinimo metu yra įvertinama vaiko vystymosi raida (matuojamas ūgis, svoris, tikrinama rega, klausa, laikysena, kraujospūdis, dantų būklė), atliekami kiti būtini tyrimai (kraujo, šlapimo), o prireikus yra siunčiama konsultuotis pas gydytojus specialistus. Taigi tokia reguliari vaikų sveikatos būklės patikra leidžia užkirsti kelią ligoms arba jas diagnozuoti ankstyvose jų stadijose. Dėl vaiko sveikatos pažymos reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją bei odontologą įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų ar teisėtų globėjų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.


Patarimai:
- Nepalikite vaiko sveikatos profilaktinio patikrinimo paskutinėms dienoms prieš rugsėjį, taip išvengsite ilgo laukimo eilėse.
- Atsakingai žiūrėkite į vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą. Tai gali užkirsti kelią besivystančioms ligoms.
- Gavę pažymėjimą pasižiūrėkite ar visos grafos yra užpildytos, ar surašytos rekomendacijos (esant sutrikimui). Jei gavote nepilnai užpildytą pažymėjimą ar kilus kitiems klausimams, nebijokite klausti ir viską išsiaiškinti, kad nereikėtų pakartotinai kreiptis.