VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Balandžio-gegužės mėnesiais Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaujant su Telšių apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir Telšių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriumi ugdymo įstaigose organizuoja tabako gaminių (elektroninių cigarečių bei jų pildomųjų talpyklų) vartojimo (turėjimo) prevencinę akciją. Jos tikslas – patikrinti, ar ugdymo įstaigų mokiniai iki 18 metų nerūko ir neturi draudžiamų gaminių (tabako gaminių, elektroninių cigarečių ar pildomųjų talpyklų).


Šiuo metu atsitiktinės atrankos būdu jau yra patikrinti keturių ugdymo įstaigų mokiniai (Telšių „Kranto" progimnazijos, „Džiugo", Žemaitės ir Vincento Borisevičiaus gimnazijų). Vykdomos akcijos metu iš viso ugdymo įstaigose jau buvo patikrinta vienuolika klasių. Patikros metu nustatyta, kad net 11 nepilnamečių mokyklose turėjo neleistinų gaminių (cigarečių, elektroninių cigarečių, elektroninių cigarečių pildomųjų talpyklų). Mokiniai buvo įspėti, o jų tėvai informuoti apie rastas draudžiamas priemones.


Moksleivių patikrinimo metu, ugdymo įstaigose lankėsi ir kinologas su tarnybiniu šunimi, kuris talkino pareigūnams, ieškant narkotinių medžiagų. Kvaišalų tikrinamose klasėse nebuvo rasta.


Siekiant mažinti tabako, alkoholio ir kitų priklausomybę keliančių medžiagų vartojimą tarp moksleivių, panašaus pobūdžio prevencines akcijas ugdymo įstaigose planuojama vykdyti ir kitais mokslo metais.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Telšių apskr. VPK informacija