VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Telšių departamento duomenimis, šių metų sezoninio gripo ketvirtą savaitę Telšių rajono savivaldybėje neregistruota nei vieno gripo atvejo, taip pat nehospitalizuotas nei vienas asmuo dėl gripo.

Sergamumo rodiklis gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau ŪVKTI) Telšių rajono savivaldybėje truputį mažesnis (38,37 atv. 10-čiai tūkst. gyventojų) nei š. m. 42 savaitę, kuris siekė 48,14 atvejus 10-čiai tūkst. gyventojų, nors sergamumas gripu ir ŪVKTI Telšių apskrityje praktiškai toks pat (43 sav. – 65,47 atv. 10 tūkst. gyventojų per savaitę), kaip ir praeitą savaitę (kai buvo 66,71 atv. 10-čiai tūkst. gyventojų). Šių metų sezoninio gripo ketvirtą savaitę Telšių r. savivaldybėje registruota 41 atveju mažiau sirgusių ŪVKTI. Šių metų 42 savaitę Telšių r. sav. taip pat registruota: Laimo liga – 1 atvejis, vėjaraupių – 2 atvejai, skarlatinos – 1 atvejis, bakterinė žarnyno infekcija, nepatikslinta -1 atvejis ir rotovirusinė infekcija – 1 atvejis.
Primename, kad jeigu laukiatės kūdikio – didesnė tikimybė: sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą. Skiepai nuo gripo yra saugūs ir padeda išvengti sunkių gripo komplikacijų nėštumo metu. Gripas taip pat kelia didelį pavojų naujagimiams, kurie gali užsikrėsti nuo savo tėvelių ar globėjų. Skiepai nuo gripo nėštumo laikotarpiu padės apsaugoti jus ir jūsų kūdikį nuo ligos ir jos komplikacijų.