VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Štai ir prabėgo gegužės mėnuo, o su ja baigėsi ir tarptautinė iniciatyva, konkursas Europos dviračių iššūkis 2017. Šiemet jame rungėsi net 52 Europos miestai, tarp kurių tradiciškai dalyvavo ir 4 Lietuvos regionai - Telšių rajonas, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestai. Šis iššūkis, kurį organizuoja Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Telšių rajono savivaldybe, Telšių rajono dviratininkams jau yra ketvirtasis.


Džiugu paminėti, kad per gegužės mėnesį telšiškiai numynė daugiau nei 71 tūkst. kilometrų ir užėmė 14 vietą Europos miestų bendroje turnyrinėje lentelėje. O "Geriausiai minančio miesto" kategorijoje (t.y. lyginant nuvažiuotų kilometrų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų) numynė 1657, 3 km ir Europoje iš 52 miestų užėmė antrąją vietą! Mus aplenkė tik Gdanskas.


Šiais metais už Telšių rajono komandą oficialiai mynė net 554 dviratininkai, tačiau tikrasis dviratininkų skaičius buvo ženkliai didesnis. Tuo galėjome įsitikinti mindami kiekvieną dieną. Prie iššūkio prisijungė įvairios įstaigos ir organizacijos bei ugdymo įstaigos. Visi būrė komandas ir „mynė už Telšius". Minti dviratį skatino ne tik bendras tikslas surinkti kuo daugiau kilometrų, bet ir sveikas azartas varžytis tarpusavyje. Dviratininkai kūrė savo komandas ir varžėsi trijose skirtingose kategorijose. Daugiausiai numynusi mokykla šiais metais tapo Telšių „Germanto" progimnazija, daugiausiai numynusi įstaiga – UAB „Scandye", o mišrių komandų kategorijoje daugiausiai numynė „Telšių šaškių magijos" komanda. Taip pat sveikiname daugiausiai kilometrų numynusius dviratininkus: pirmąją vietą užėmusi Vaidą Jundulą, antrąją – Žydrūną Sirutį, trečiąją – Ritą Bružienę. Toliau rikiavosi Stanislovas Jucevičius, Regina Steponavičienė, Audrutė Jakovlevienė, Saulius Jukna, Vygandas Matulevičius, Artūras Mangarovas, Daiva Bukinienė.


Dėkojame visiems dviratininkams, organizacijoms, institucijoms aktyviai prisidėjusioms prie miesto iššūkio "minti už Telšius bei pasigrožėti mūsų rajono apylinkėmis". Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems partneriams ir rėmėjams prisidėjusiems prie iššūkio įgyvendinimo, bei įsteigusiems dovanas dviratininkams: Telšių rajono savivaldybei, AB „Žemaitijos pienas", „Dviračių nuoma Telšiuose".


Labai džiugu, kad vis daugiau gyventojų renkasi dviratį kaip transporto priemonę, kuri ne tik neteršia aplinkos, bet ir yra moksliškai įrodyta nauda sveikatai. Taigi kviečiame nesustoti ir toliau aktyviai judėti, minti pedalus, bei stiprinti savo sveikatą.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras